Теплогенератори на твердому паливі та соломі для сушки зерна
потужністю 300 - 4000 Мвт

 
Твердопаливні теплогенератор піролізного типу Metalerg Spj та Gizex Sp.z.o.o виробництва Польща. Приєднується до зерносушарок (сушіння зерна, сушіння кукурудзи), до сушильних камер для деревини (сушка дров, сушка досок та інших пиломатеріалів), до систем водяного і повітряного опалення (опалення промислових і побутових приміщень), може поставлятися з новими або уже існуючими зерносушарками. Дозволяє провести заміну газу на дешеве паливо - відходи. Також, дозволяє утилізувати утворені при виробництві відходи, з виробленням теплової енергії.
 
 
 В якості палива може бути:
 
1. Волога солома в рулонах і тюках, без подрібнення до 15 %
2. Вологі сипучі деревні відходи (тирса, стружки, тріска, кора).
3. Лушпиння, відходи зерносушіння (насіння бур'янів, стебла, сухі стручки, насіннєві шишки).
4. Макулатура, папір, картон.
 
Сфери використання теплогенератора:
 
Носієм теплової енергії (тепловим агентом), вироблюваної при роботі твердопаливного піролізного теплогенератора - повітря (Gizex) або термальне масло (Metalerg). 

Це дозволяє використовувати теплогенератор для отримання більшої температури:
 
- Сушка зерна пшениці, кукурудзи та інших зернових в зерносушарках;
- Сушіння деревини в сушильних камерах (сушка дров, сушка пиломатеріалів);
- Повітряне опалення виробничих і житлових приміщень;
- Утилізація макулатури, дешевої біомаси, з виробленням теплової енергії.

Будову та принцип роботи повітряного нагрівача (теплогенератора)
 
Конструктивно твердопаливний піролізний теплогенератор складається з топки завантаження біомаси і теплообмінника, з'єднаних між собою газоходом. Завантаження біомаси в топку горіння відбувєтсья з переду. Дверці закриваються для обмеження доступу повітря при піролізі. Пристрій являє собою корпус з топкової камерою, теплообмінник для нагріву сушильного агента (атмосферного повітря), вентилятор для подачі сушильного агента в шахтну сушарку, вентилятор для подачі повітря в зону горіння. Пристрій обладнаний автоматикою для підтримки заданої температури сушильного агента. Теплогенератор також оснащений запобіжними клапанми.